Home Staging

Home Staging

Home staging jest coraz bardziej popularną usługą w Polsce, swoje korzenie ma w USA gdzie już w latach 70-tych wykorzystywano techniki home stagingu jako element marketingu sprzedaży nieruchomości.

Dobre pierwsze wrażenie to podstawowy cel home stagingu.

Aby zrozumieć istotę home stagingu, oferujący nieruchomość powinien postawić się w roli potencjalnego klienta. Wtedy trywialne czynności jak posprzątanie nieruchomości, umycie okien, zmycie naczyń, czy umycie łazienki staną się oczywistością. Kolejnymi krokami jest zadbanie o układ pomieszczeń, zapach w nieruchomości czy nawet muzykę.

Wszelkiego rodzaju przedmioty personalizujące mieszkanie powinny być usunięte na czas sprzedaży. Dotyczy to zarówno zdjęć, nagród, plakatów, jak również ubrań, pamiątek czy specyficznych elementów dekoracji.

Dlaczego warto skorzystać z home stagingu?

Home staging jest bardziej skuteczny od obniżania ceny nieruchomości. Z reguły koszty home stagingu są znacznie mniejsze, niż  obniżka ceny nieruchomości.

Przedłużająca się sprzedaż domu czy mieszkania to dodatkowe koszty jego utrzymania czy finansowania, podobnie jak koszty utraconego czynszu za niewynajęte przez kilka miesięcy mieszkanie, przyspieszenie transakcji to ograniczenie kosztów i strat.

Home stager obiektywnie oceni nieruchomość i wyeliminuje wady, z których właściciel często nie zdaje sobie sprawy, a mogą być powodem dla którego klienci rezygnują z zakupu bądź wynajmu nieruchomości

Bardzo często kupujący nie mają wystarczająco dużo wyobraźni, aby zobaczyć, że wnętrze może wyglądać inaczej. W związku z tym, kiedy we wnętrzu panuje nieład, brak konsekwencji w wystroju lub zbyt wiele przedmiotów rozpraszających ich uwagę, zmniejszają się szanse na sprzedaż lub wynajem nieruchomości.

Nieruchomość tak jak każdy inny produkt wywołuje emocje u kupującego, a to właśnie one kierują ludźmi przy podejmowaniu decyzji. Odpowiednie przygotowanie nieruchomości wzbudzi u klienta pozytywne emocje, które sprawią, że będzie mu łatwiej wyobrazić sobie siebie w tym wnętrzu i zapłacić za nieruchomość większą cenę.

W dzisiejszych czasach, ludzie często nie mają czasu urządzać mieszkań, czy domów i chcą się wprowadzić do gotowych wnętrz, więc kiedy widzą, że będą musieli włożyć dużo pracy w ich wykończenie, są zniechęceni.